در اوايل مرداد سال 1399 شوراي شهر مشهد طرحي را تصويب کرد که دو خيابان «شيرازي» و «نواب صفوي» به نام هاي قبلي خود يعني «بالا خيابان» و «پايين خيابان» برگردند. هدف از اين تصميم اين بود که مردم به تاريخچه اولين خيابان اصلي شهر بپردازند. در اين مقاله سعي شده تا با هتل هاي خيابان شيرازي مشهد بيشتر آشنا شويد.


تاريخچه خيابان شيرازي «بالا خيابان»


خيابان در زمان صفويان توسط شاه عباس صفوي احداث شد. اما قطعا آن زمان به اين نام خوانده نمي شد. بر اساس منابعي که از گذشته به جا ماند در اول پايين خيابان تا اخر بالا خيابان دو دروازه ساخته شده و فاصله هر دروازه تا حرم را بالا خيابان و پايين خيابان مي نامند.


طول خيابان تقريبا دو کيلومتر بوده و از دروازه بالا خيابان (دروازه قوچان سابق يا ميدان توحيد فعلي) تا حرم امتداد داشته است.


مهم ترين بنا هاي تاريخي اين خيابان  • باغ نهر نادري

  • مسجد کرامت


خيابان شيرازي


مي توانيد با با بازديد از سايت hihotel تمامي هتل هاي مشهد و هتل هاي کيش را ببينيد و مقايسه و رزرو بکنيد.


هتل هاي خيابان شيرازي مشهد


حال که با تاريخچه خيابان شيرازي آشنا شديد، قطعا اقامت در هتل هاي اطراف اين خيابان به شما حس خوب و قديمي بودن ايراني را القا کند. در اين بخش قصد داريم چندين هتل خيابان شيرازي را معرفي کنيم.


هتل تارا


هتل تارا مشهد جز بهترين هتل هاي 4 ستاره مشهد است که فاصله چنداني تا حرم ندارد به طوري که مي توانيد از تراس هاي بزرگ آن ديد نسبتا خوبي به بارگاه حرم امام رضا داشته باشيد. هتل داراي 116 واحد اقامتي است.


هتل اطلس


هتل اطلس مشهد يکي از قديمي ترين و با سابقه ترين هتل هاي مشهد است که در نزديکي حرم امام رضا (ع) قرار دارد. اين هتل سه ستاره است و نسبت به سرويس دهي و قيمت آن هتل مناسبي براي تمامي اقشار جامعه است. اين هتل داراي دو ساختمان شمالي و جنوبي است که شامل 200 واحد اقامتي است.


هتل ايران


هتل ايران مشهد يک هتل 4 ستاره تاپ و قديمي که در نزديکي خيابان شيرازي به دور از هياهو شهري و در مکاني بسيار آرام قرار دارد. موقعيت آن به شکلي است که بين مرکز شهر و حرم قرار دارد و دسترسي آن راحت تر است.


هتل توس


هتل توس مشهد در اوايل خيابان شيرازي قرار دارد، اوايل شروع فهاليتش تحت عنوان يک ستاره بود، در سال 1384 شهرداري هتل را بازسازي کرد، و پس از اتمام بازسازي به عنوان يک هتل 4 ستاره فعاليت خود را از سر گرفت. اين هتل داراي 8 طبقه و 84 واحد اقامتي است.


هتل مدينه الرضا


مهم ترين والا ترين ويژگي هتل مدينه الرضا مشهد 5 ستاره نزديک بودن آن به حريم امن رضوي است. اين هتل در سال 1392 افتتاح شد و پذيرا انواع مهمانان خارجي و ايراني بود. اين هتل در 12 طبقه ساخته شد و در بالا ترين طبقه آن رستوران گردان قرار دارد که مشرف به حرم مطهر است. اين هتل جز لوکس ترين هتل هاي مشهد است.


هتل مدينه الرضا


هتل هاي خيابان شيرازي مشهد شرح زير است:شما مي توانيد در سايت hihotel تمامي هتل هاي خيابان شيرازي را ببينيد، قيمت آنها را با هم مقايسه کنيد و با رزرو هتل در اين سايت از تخفيفات شگفت انگيز آن برخوردار شويد. 


مشخصات

تبلیغات

محل تبلیغات شما

آخرین مطالب این وبلاگ

آخرین ارسال ها

آخرین جستجو ها

Judy Evelyn دندانپزشک متخصص کودکان مشاوره پايان نامه ارشد و دکترا آموزش پرواز با پاراگلايدر گروت و گروت اپوکسي Anita خريد فالوئر arazfollower.com Amy پارسيان ماينر